Якщо ви бували в Таїланді, В'єтнамі, Шрі Ланці, Індонезії або Малайзії, можливо звертали увагу на численні плантації дерев, до кожного з яких прив'язана чашечка, в яку по надрізах на дереві стікає латекс - білий густий сік дерева.

Hevea brasiliensis - дерево, смола якого має такі дивовижні властивості.
Історичною його батьківщиною є Бразилія. Аборигени називали цю смолу "каучу" - сльози чумацького дерева ("кау" - дерево, "учу" - текти, плакати). Молочного, тому що природний колір – білий. Уздовж ствола робиться надріз спіралеподібний, на кінці якого розміщується ємність для збирання соку.

Латекс є антисептиком. Свіжозібраний сік використовують замість йоду або зеленки для обробки травм. Також широко він використовується в лікарнях. До того ж, дослідження показали, що антисептична властивість, якою володіє свіжий сік каучукового дерева, не зникає при його обробці і передається в готові вироби. Тому з використанням продукції з натурального латексу зменшується можливість алергічних і респіраторних захворювань, оскільки дане середовище чуже для проживання різних паразитів і шкідливих мікроорганізмів. До того ж, латексу властиво антистатична дія, і він не вбирає в себе пил.

Дерево Гевея та натуральний латекс по праву називають білим золотом В'єтнаму.

Натуральний латекс - це надбання В'єтнаму, так само як і Карпати в Україні.

З натурального латексу виробляють хірургічні рукавички, дитячі соски, автомобільну гуму та багато інших незамінних речей.

У 1928 році в лабораторії Британської компанії "Dunlop" був відкритий процес спінювання латексу. Відкриття належить вченому на ім'я Edward Arthur Murphy. Номер патенту GB332,525. З цього моменту у всьому світі почали виробляти латексну піну та вироби з неї. Це сидіння автомобілів, латексні матраци та латексні подушки, які стають все більш популярними через їх довговічність, антиалергенність, унікальні ортопедичні та антисептичні властивості.

Сировина

Збір латексу на плантаціях відбувається у темний час доби або на світанку. Зібраний сік оперативно доставляють на місця первинної обробки, щоб не дати соку застигнути; при середній температурі повітря сік застигає приблизно через 12 годин після збирання.

Очищення

Перед спінюванням сік проходить процес очищення та видалення зайвої вологи.

Спінювання

На виробництві свіжий сік гевеї поміщають в спеціальний резервуар де він піниться. В процесі спінювання здійснюється технічний контроль в'язкості і температури. Спінений латекс переливається в алюмінієві прес-форми зі штирями, які і створюють унікальну вентильовану пористу структуру. Для прискорення полімеризації латексної піни застосовується пар.

Для виробництва чистого і натурального латексу використовують технологію «Dunlop» (метод чистої вулкнізаціі), що дозволяє не використовувати нафтових інгредієнтів, агресивних хімічних речовин і пестицидів.

Промивання

Латексна основа видаляється з прес-форми і поміщається в мийну машину з прісною водою. При промиванні видаляються всі реагенти, які застосовувалися для спінювання. Цей важливий етап збільшує довговічність і підвищує комфортність використання виробів з латексу. Для промивки використовують тільки чисту воду, без додавання хімічних барвників.

Сушка

Основи подушок і матраців транспортуються до сушильного апарату, в якому завершується процес затвердіння латексу і видаляються вся зайва волога. Видалення вологи відбувається потужним низхідним потоком повітря який видуває вологу з пор латексної піни.

Контроль якості

Після сушіння кожна основа подушки або матраца проходять строгий випробуванню на точкове тиск / твердість / щільність, з тим, щоб переконатися, що всі вони в точності відповідають стандартам якості.

Для забезпечення найвищої якості, на кожному етапі виробництва, вироби піддаються ретельному контролю. В процесі виробництва проводяться випробування: на міцність, на деформацію, на довговічність; випробування структури і щільності.

Сертифікація

Вся продукція перевіряється і сертифікується за міжнародними стандартами уповноваженими організаціями, такими як Інститут з контролю якості меблів LGA і Німецький дослідний центр навколишнього середовища ECO.