100% натуральний латекс (міжнародне позначення NRL) являє собою сік Гевеї Бразильської, більш відомої як каучукове дерево. Найбільші посадки Гевеї розташовані на території держав Ю-В Азії, з найбільш підходящим кліматом для її нормального і якнайшвидшого зростання.

Товари для сну (МАТРАЦИ, ПОДУШКИ і т.д.), почали виготовляти з натурального латексу в 1926 році. Тоді в фірмі «Данлоп» винайшли революційну технологію виготовлення латексної піни. Отриманий матеріал був міцним, добре розтягується, пружним, відрізнявся підвищеною еластичністю.

Відмінності між 100% природним і синтетичним латексом досить істотні. Останній, до речі, отримав широке поширення в США в роки світової війни 1939-1945 рр. Зараз цей матеріал активно використовується при виготовленні матраців і подушок і відноситься до групи бутадієн бутадієну каучуків (міжнародне позначення SBR). У виробництві синтетичного латексу використовують побічні продукти нафтової промисловості і ще ряд неорганічних компонентів.

Важливо знати, що поняття «100% натуральний латекс» (NRL) і «натуральний латекс» не одне і те ж. Останній - змішаний матеріал, в якому вміст NRL і SRL представляє собою пропорцію 15% на 85% або 40% на 60%. Змішаний латекс менш еластичний і пружний, а також небезпечний для здоров'я людей і тварин. Хоча стандарти багатьох країн дозволяють назвати такий латекс натуральним. Адже сік Гевеї в його складі присутній. Такий підхід в законодавстві дає можливість недобросовісним ділкам видавати свої товари за екологічну, натуральну продукцію. Але, звичайно, вона не йде ні в яке порівняння з виробами, виготовленими з 100% натурального латексу.